Бузька сільська рада
Вознесенський район, Миколаївська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Історично-туристична довідка

Бузька ОТГ створена в грудні 2016 року в результаті об’єднання сіл Бузьке та Таборівка.

        Історія нашої степової громади типова для українського Півдня. Від найдавніших часів на території сучасного села Бузьке, мешкали численні кочові народи, які прийшли на зміну  давнім скотарським та землеробським археологічним культурам: кімерійці, сармати, скіфи, половці, татари. Після падіння могутньої Золотої Орди ці землі відкрилися для колонізації українцям, які згодом сформували сильну козацьку державу від Дніпра до  Південного Бугу. Землі громади були пограниччям запорожців з Османською імперією. Такий лад протримався аж до ХVIII ст., допоки на цих землях остаточно не закріпилися козацькі війська. Заселяючи край,  влада активно надає місцеві землі російським та європейським  поселенням. Так у 1790 році і засновано с. Бузьке.

 

        Село Бузьке розкинулося на мальовничому березі річки Південний Буг. Природні ландшафти цих місць досить посушливі степи, перемежовані маловодними річками і буйно зеленими балками.

        Навколо села більше ніж півстоліття шумить хвойний ліс, який захищає оселі, посіви та сади від піщаних буревіїв. Як чарівне дзеркало, виблискують своїми водами два озера - Баластне та Директорське, улюблені місця літнього відпочинку для місцевих жителів та гостей громади.

        Понад 5 років на території озера Баластне в кінці травня та в середині серпня проходить мотобайк фестиваль «Ballast-fest», де збираються байкери та просто любителі мототехніки з усієї України та навіть зарубіжжя.

       Вже традиційним стало святкування Івана Купала на мальовничому озері Баластне. В ніч на 7 липня оживають всі дивовижні, загадкові створіння, які зачаровують. А чарівне купальське вогнище дає можливість всім закоханим перевірити свої почуття , перестрибнувши його, тримаючись за руки. Івана Купала приваблює не тільки місцевих жителів, а й гостей міста й району, навіть зарубіжжя.

       Основною діяльністю для населення села є вирощування ранньої сільгоспкультури, а саме: редису, огірку, томатів,  полуниці інших овочів, фруктів та ягід.

        Заснування села Таборівка розпочалося в ХVІІІ столітті. Спочатку це були табори Бузького козачого війська, де козаки  знаходились після закінчення війни Росії з Туреччиною (1787 – 1791).

        Основне заселення розпочалося після скасування в 1861 році кріпосного права в Росії. За переказами 1836 рік вважається роком заснування нинішнього села Таборівка. Першими поселенцями були російські та українські вихідці з центральних областей України та Росії, а також солдати, які закінчували 25-річну службу в  армії.

        Перша назва села була: Лагері № 2 і Лагері № 3 і проіснувала ця  назва до 1946 року, коли було перейменовано в с.Таборівка.

       За переказами, назва «Лагері» пішла від того, що в літній період бузькі козаки, які охороняли південні кордони Росії по річці Південний Буг, мали постійну стоянку в теперішньому м. Вознесенську (стара назва «Урочище Соколи»), виїздили в літні табори, тобто  лагеря.

         Якщо ж ви хочете спробувати лікування бджолами, тоді вам точно до нас. В селі Таборівка проводять курси апітерапії. Лікування бджолами - це унікальна галузь в народній медицині. Справа в тому, що маленькі трудівниці приносять користь людині у всіх аспектах своєї життєдіяльності. У широкому сенсі лікування бджолами та продуктами їх життєдіяльності називають апітерапією.
       Навіть декілька сеансів дають дивовижний ефект: знижується рівень холестерину в крові, нормалізується тиск, покращується коронарний кровообіг і розширюються судини в мозку нормалізується роботу щитовидної залози, допомагає позбутися від болю при ревматизмі, в суглобах і хребті, сприятливо впливають на роботу нервової системи.

У нашій громаді є три заповідні об’єкти місцевого значення: орнітологічний заказник «Бузький», гідрологічний заказник «Мар’їна роща», геологічна пам’ятка «Виступи граніту» біля с. Таборівка.

Тож ласкаво просимо до нас – у Бузьку ОТГ!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь