ЩО РОБОТИ ІЗ ГАЛАСЛИВИМИ СУСІДАМИ?
що робити із шумними сусідами?
Якщо вам не пощастило з галасливими та гучними сусідами, які люблять затівати ремонти або влаштовувати ночами вечірки, чи ви самі полюбляєте шуміти, у нас є для вас корисна інформація.
До якого часу можна шуміти в квартирі?
За загальним правилом з 22 до 8 ранку заборонені гучні крики, спів, створення іншого шуму, що перевищує 45 дБа.
Допустимі норми шуму в житлових приміщеннях в Україні залежать від часу доби:
- рівень шуму в квартирі в нічний час, з 23 до 7 години, становить 45 дБа;
- норми шуму в квартирі в денний час, з 7 до 23 годин, — 55 дБа;
- допустимий шум в квартирі в нічний час становить 30 дБа, у денний час — 40 дБа.
Шум від діяльності підприємств
Зазначені норми стосуються не тільки громадян, але і закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, при проведенні концертів, дискотек, масових свят і т.д.
На територіях, які безпосередньо прилягають до житлових будинків, рівень шуму не повинен перевищувати 70 дБа в денний час і 60 дБа — у нічний.
У який час заборонений «будівельний» шум?
Ремонтні роботи можна проводити тільки в робочі дні з 8 до 21 години, а у святкові та вихідні — виключно за попередньою згодою сусідів.
Чи можна шуміти, перебуваючи за межами будинку?
Перевищення рівнів шуму впродовж доби забороняється не лише в житлових будинках, а й на інших захищених об’єктах, у тому числі закладах освіти, культури, парках, скверах тощо.
Санкції за шум в квартирі
Відповідальність за порушення норм про шум передбачена у вигляді попередження або у вигляді штрафів. Розмір штрафів від 85 до 255 грн – для громадян, від 255 до 510 грн – для підприємств (стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
У разі повторного вчинення правопорушення на громадян накладається штраф від 255 до 510 грн та на підприємців – від 850 до 2550 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої.