Бузька сільська рада
Вознесенський район, Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як не отруїтися грибами

Дата: 22.06.2021 11:51
Кількість переглядів: 2067

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

ЯК ПОВОДИТИСЯ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

Отруєння організму викликають токсини та сполуки, що знаходяться в грибах.

Основні причини отруєнь:

- вживання отруйних, старих або зіпсованих, умовно їстівних грибів;

- вживання грибів, зібраних в екологічно несприятливих місцях.

Грибна отрута не нейтралізується та не знищується під час кип'ятіння, маринування й консервації.

Ознаки отруєння грибами:

- нудота, блювота, запаморочення, гострий біль у животі.

ВАШІ ДІЇ

Негайно викликайте «Швидку допомогу».

До приїзду лікарів необхідно промити шлунок від рештків їжі, дати випити постраждалому підсолену воду, міцний холодний чай. З'ясувати, хто вживав разом із хворим гриби; вжити профілактичних заходів. Категорично забороняється вживати будь-які спиртні напої. Треба залишити рештки нез'їдених грибів для лабораторного дослідження.

ЯК УНИКНУТИ ОТРУЄНЬ

Ні в якому разі не збирайте гриби біля залізничних колій, автомобільних доріг, поблизу електростанцій, житлових масивів, промислових зон і підприємств, звалищ побутових відходів і сміття. Не збирайте червивих, ламаних, старих, переспілих або занадто молодих грибів. Не їжте гриби сирими! Не випробовуйте долю, купуючи гриби на базарі, у місцях несанкціонованої торгівлі й у сумнівних осіб, без відповідних документів щодо їх походження та гарантії безпеки для здоров’я. Гриби не можна довго зберігати, особливо в теплі. Вони повинні бути кулінарно оброблені в день збору. Для приготування грибів не можна використовувати чавунний, мідний чи олов'яний посуд. Не купуйте дикорослих грибів на ринках ні в якому виді (сирі, консервовані, мариновані, сушені тощо).

Збирайте гриби обережно

При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно строго дотримувати основні правила. Тоді Ви уникнете випадкових помилок, що можуть привести до отруєнь. Правила і поради по попередженню отруєнь грибами треба добре пам'ятати і використовувати при зборі і готуванні грибів.

  • Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які Ви точно знаєте, що вони їстівні.
  • Гриби, що Ви не знаєте чи які викликають сумніву, не слід пробувати на смак, тим більше в сирому виді, не збирати їх.
  • Ніколи не збирайте і не їжте гриби, що у підстави ніжки мають клубневидне потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора), не пробуйте їх на смак.
  • Коли Ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх з цілою ніжкою, щоб не упустити з виду важливої ознаки, зазначеної в попереднім правилі.
  • Якщо Ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте "печериці", що мають пластинки білого кольору. У дійсно їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темніють. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої за зовнішнім виглядом на печериці, пластинки завжди білого кольору.
  • Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це неправильне уявлення!
  • При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Клінічна картина отруєння грибами характеризується швидким початком захворювання - від 20 хвилин до 2 годин від часу вживання з явищами дискомфорту в животі, посиленого слиновиділення, нудоти, блювання, проносу. В тяжких випадках виникає порушення свідомості, марення, галюцинації, судоми.

Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору чи не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.


ПАМ'ЯТАЙТЕ !

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ ДУЖЕ ВАЖКО ПІДДАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЮ.

НАСТІЙНО РАДИМО:

НЕ ЗБИРАЙТЕ І НЕ ЇЖТЕ ДИКОРОСЛІ ГРИБИ ЗОВСІМ.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ'Я Й ЖИТТЯ !

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь