Бузька сільська рада
Вознесенський район, Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

БЕЗОПЛАТНІ ПОЛОГИ: ЩО САМЕ ГАРАНТУЄ ДЕРЖАВА, – ПОЯСНЮЄ МОЗ

Дата: 25.08.2023 12:31
Кількість переглядів: 131

Фото без опису

Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. З початку року вже 107,5 тисяч жінок звернулися за медичною допомогою при пологах за Програмою медгарантій. Загалом 306 лікарень та пологових будинків уклали договори з Національною службою здоров’я на надання послуги «Медична допомога при пологах». А сума укладених договорів на пакет «Медична допомога при пологах» – понад 2,86 млрд грн.

❓️ Чи може породілля (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання? І чи буде це безоплатно?

Вагітна має право на вільний вибір пологового будинку серед тих, які уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу при пологах. А це понад 300 закладів по всій країні. Платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне – і ліки, і медичні вироби, і всі необхідні маніпуляції – входять у безоплатний пакет послуг.

Але важливо, що породілля може обирати пологовий будинок, а не лікаря, з яким народжувати. Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою.

❓️ Що саме входить у перелік безоплатних послуг за пакетом «Медична допомога при пологах»?

Вагітна може звернутися до лікаря акушера-гінеколога самостійно. Для звернення до цього спеціаліста направлення не потрібно.

🟢 Серед послуг, які надаються вагітній безоплатно за Програмою медичних гарантій, є такі:

медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою;

партнерські пологи;

ведення неускладнених та ускладнених пологів;

проведення ургентного або планового кесаревого розтину;

моніторинг стану роділлі й плода;

зниження відчуття болю – епідуральна аналгезія та інші методи;

анестезіологічне забезпечення;

лабораторні та інструментальні дослідження 24/7;

консультування лікарями інших спеціальностей;

проведення постконтактної АРТ профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів;

пульсоксиметричний скринінг критичних вроджених вад серця, оцінювання слуху в новонароджених;

щеплення для немовляти;

консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції;

надання психологічної підтримки;

харчування в умовах стаціонару тощо.

❓️Чи має пацієнтка платити за кесарів розтин, плановий або ургентний?

Ні, адже Програма медичних гарантій покриває і неускладнені, і ускладнені види пологів, і плановий та ургентний кесарів розтин. З початку року було проведено 31 254 кесаревих розтинів за Програмою медгарантій.

❓️ Чи можливо народжувати разом з партнером/партнеркою?

У пакеті «Медична допомога при пологах» прописана можливість проведення партнерських пологів, якщо майбутні мати й батько виявляють таке бажання. Програма медгарантій покриває пологи незалежно від того, вирішує жінка народжувати разом з партнером або партнеркою в лікарні, чи обмежується виключно присутністю персоналу пологового відділення. Тому породілля або її рідні не мають додатково платити за партнерські пологи – вони є безоплатними. Всі послуги акушерської бригади при цьому покриває Програма медичних гарантій.

❓️ Чи покриває Програма медичних гарантій лікування ускладнень при вагітності?

У разі виникнення ускладнень вагітності, які потребують обстеження та лікування в умовах стаціонару, вагітна, за направленням свого сімейного лікаря або акушера-гінеколога, який спостерігає її вагітність, залежно від терміну вагітності, госпіталізується або в гінекологічне відділення, або у відділення патології вагітності пологового будинку чи спеціалізованого акушерського стаціонару.

Медична допомога пацієнтці у такому закладі, якщо він має контракт з НСЗУ, також є безоплатною. Вона включає спостереження, обстеження, лікування з урахуванням лікарських засобів з Нацпереліку та витратних матеріалів, а також харчування пацієнтки під час її перебування в стаціонарі. Підставою для безоплатного отримання послуг пацієнткою є звернення за направленням лікаря, самозвернення у невідкладному стані, доставлення пацієнтки бригадою екстреної медичної допомоги.

❓️ Як знайти лікарню для безоплатного ведення вагітності?

Дізнатись адресу та контакти найближчої лікарні, в якій можна безоплатно отримати медичну допомогу, ви можете в оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Також можна зайти на сайт НСЗУ, обрати аналітичну панель (дашборд) «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». У фільтрі «Населений пункт» обрати ваше місто, а у фільтрі «Група послуг» – «Медична допомога при пологах» (пункт №7).

Наголошуємо, вимагання плати за надання медичних послуг є порушенням прав пацієнта. У такому випадку потрібно подати скаргу до керівника медзакладу (медичного директора), департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади (зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником).

Не вдається розв’язати проблему на місцевому рівні? Подайте скаргу в НСЗУ через контакт-центр (16-77), на електронну адресу (info@nszu.gov.ua) або листом на адресу: 04073, м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19.

 

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь