Бузька сільська рада
Вознесенський район, Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

Дата: 12.02.2024 21:12
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

В Бузькій громаді 83 сімї мають статус багатодітних. На які соціальні гарантії можуть розраховувати ці сім’ї?

Сім’я – найбільша цінність кожного цивілізованого суспільства і не лише тому, що є найкращим середовищем для зростання та розвитку нового покоління, а й тому що уособлює в собі одвічні цінності та моральні засади соціуму.

В умовах воєнного стану сім’ї з дітьми потребують додаткової підтримки та уваги, а багатодітні сім’ї - особливо.

Багатодітні сім’ї - це родини, в яких подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей до 18 років, і в тому числі повнолітніх дітей, які продовжують навчатися за денною формою до 23 річного віку.

Статус багатодітної сім’ї також має один з батьків, який самостійно виховує трьох і більше дітей.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї є посвідчення батьків. Дітям з багатодітних сімей окремою видаються посвідчення з шести років.

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей державою передбачено виплату щомісячної допомоги на третю і кожну наступну дитину. На 01 січня 2024 розмір такої щомісячної допомоги ставить 2100 грн, яка виплачується до досягнення дитиною 6 років. Допомога надається незалежно від отримання сім’єю інших видів допомог. Таку допомогу в громаді отримує  36 багатодітних сімей.

Поряд з цим, сім’ям, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім’ї, може бути призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям.

Розмір допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.

У 2024 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить:

   для працездатних осіб -1665,40 грн;

   для дітей до 6 років - 3588,20 грн,

   від 6 до 18 років - 4474,40 грн;

   від 18 до 23 років (за умови навчання за денною формою) - 4239 грн;

   для осіб, які втратили працездатність, осіб з інвалідністю –2361 грн.

В січні поточного року по громаді допомогу малозабезпеченим сім’ям отримали 27 багатодітних сімей.

Відповідно до Закону України ,,Про охорону дитинства” багатодітним сім'ям передбачена 50% знижка плати за житлово-комунальні послуги, в межах встановлених соціальних норм, а також 50% знижка вартості твердого палива та скрапленого газу. Такі пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід багатодітної сім’ї на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (4240 грн).

Крім того, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» Бузької сільської ради на 2024 – 2026 роки за рахунок коштів сільського бюджету діти з багатодітних сімей  мають право на пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах приміського сполучення в межах територіальної громади та в межах Вознесенського району.

Відділ соціального захисту населення Бузької сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь