Ти не винна
Ти не винна
На жаль, прояви насильства у стосунках зустрічаються часто. Це проблема, яку деяким людям не лише соромно проговорювати, але й складно розпізнати. Адже досі існують тези, які нормалізують неприйнятне поводження з партнером.
Тому часто постраждалі від насильства переконують себе, що вони заслуговують на погане поводження з ними, що це їхня вина, а партнер насправді є нормальним. Але варто пам’ятати, що ми можемо бути якими завгодно, адже у насильстві винен лише кривдник.
Однією з найбільших помилок, якої припускаються постраждалі від насильства, є думка, що вони самі довели до такої поведінки партнера/ки. Це може бути через різні причини, але основна — низька самооцінка і недостатня самоповага.
Також часто постраждалі думають, що якби вони слухалися свого партнера, то він би був нормальним. Чи винні в тому, що недостатньо зробили для порятунку відносин. Але насправді саме скривджені партнери частіше намагаються врятувати стосунки, допомагають своїм коханим та виправдовують їхню поведінку.
Зазвичай, аби виправдати насильство постраждалі говорять, що їхній партнер втомився на роботі, його так виховали, це все через суперечку, тощо. Проте жодна обставина не може дозволити агресивну поведінку у бік іншої людини.
Через самозвинувачення багато людей не звертаються по допомогу. Але важливо зрозуміти, що насильство може мати серйозні наслідки для вашого фізичного та психічного здоров'я, а також може впливати на стосунки з друзями та сім'єю, на карʼєру та самореалізацію.
Ось можливі наслідки насильства:
- психологічні проблеми: тривожність, депресія, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР);
- фізичні травми: синці, переломи, забої;
- соціальна ізоляція від друзів та родини;
- фінансова залежність від кривдника та інші.
Отже, важливо розуміти, що насильство не є нормальною поведінкою партнера/ки і що нічого не може виправдати це. Постраждалі від насильства не мають відчувати себе винними за це, і мають звертатися по допомогу.
Якщо ви постраждали від насильства – зверніться по допомогу до спеціалізованих служб або психолога. І памʼятайте, ви заслуговуєте на безпечні, здорові та щасливі стосунки!