Як убезпечити себе та своїх рідних у критичній ситуації, якщо вдома є кривдник?
Як убезпечити себе та своїх рідних у критичній ситуації, якщо вдома є кривдник?
Фахівці рекомендують наступний алгоритм дій:
1. Заздалегідь знайдіть безпечне місце в приміщенні і продумайте, як можна швидко вийти з будинку. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, якій буде відомо, де Ви заходитесь і чи все гаразд.
2. Розповідайте друзям, родичам і сусідам про свою ситуацію. Домовтесь із сусідами про сигнал чи кодове слово, яке підкаже їм, що Ви зараз в небезпеці, потребуєте допомоги і виклику поліції.
3. Визначте місця, де можна залишитися на ніч у разі необхідності – це може бути домівка друзів чи один із притулків для постраждалих. Продумайте маршрут, як швидко потрапити туди у будь-який час. Запам’ятайте їхні контакти. Повідомте цю інформацію дітям, щоб в момент гострого конфлікту вони могли нею скористатися.
4. Дізнайтесь, де є заклад для безпечного перебування жінок або мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, та зверніться туди за додатковою консультацією щодо можливих дій.
5. Зберіть «тривожну» сумку з речами першої потреби. Туди можуть входити ліки, засоби гігієни, одяг, взуття, готівка, цінні речі, ювелірні прикраси чи дитячі речі.
6. Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон із сім-картою, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей.
7. Не залишайте жодних зачіпок, за якими кривдник може вас знайти: конверти, записники, електронне листування тощо.
8. Навчіть дітей не втручатися у конфлікт, не намагатися вас захистити та триматися якнайдалі від кривдника.