Нові правила обчислення доходу для усіх видів державної соціальної допомоги

Дата: 31.03.2025 08:47
Кількість переглядів: 30

В Україні змінили правила розрахунку доходу для всіх видів соціальної  допомоги — Радіо ТРЕК

Нові правила обчислення доходу для усіх видів державної соціальної допомоги

18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303, яка вносить зміни до порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення усіх видів державної соціальної допомоги.

Що змінилося?

Оновлено період врахування доходу

Раніше при призначенні допомоги розрахунок проводили за два попередні квартали. Тепер враховується дохід за 6 місяців, що передують місяцю перед зверненням за допомогою. Це стосується таких виплат:

- допомога на догляд за особами з інвалідністю I та II групи внаслідок психічного розладу;

- допомога на дітей одиноким матерям;

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

- тимчасова допомога дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів.

Відтепер до середньомісячного сукупного доходу сім’ї враховуються:

– суми отриманих аліментів. 

– вихідна допомога, що виплачується відповідно до Кодексу законів про працю України, вихідна допомога, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова допомога, що виплачується відповідно до Закону України «Про державну службу» – така допомога враховується в розмірі, що обчислюється шляхом ділення суми зазначеного доходу на 12. Однак, щоб в цьому розмірі цю суму врахували, особа має надати документальне підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що допомогу надано один раз за календарний рік.

– грошове забезпечення військовослужбовців (у розмірі, що залишається після сплати військового збору). 

Які доходи більше не враховуються?

-    Субсидії на оплату житла;

-    дохід, отриманий одноразово протягом 12 місяців до місяця звернення за призначенням соціальної допомоги від вимушеного продажу: єдиного транспортного засобу (механізму), який було зареєстровано на одну особу із складу сім’ї; єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення, яке розташоване на територіях бойових дій або тимчасово окупованих територіях, у разі купівлі іншої квартири (будинку) протягом шести місяців після здійснення такого продажу.

Вимушений продаж єдиного транспортного засобу або єдиного житлового приміщення та наявність поважних причин, що спричинили такий продаж, підтверджується одним із документів, зокрема: про наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг; про перебування членів сім’ї на обліку як внутрішньо переміщені особи; про наявності у складі сім’ї осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю; про наявність в одного із членів сім’ї тяжких форм захворювань; про наявність у складі сім’ї є трьох і більше дітей віком до 18 років. 

Також встановлено граничну суму доходу від продажу майна, яка не враховується при обчисленні середньомісячного доходу. Якщо сума угоди не перевищує 200 000 грн, вона не включається до розрахунку. У разі перевищення цього ліміту враховується лише сума, що перевищує 200 000 грн.

Що це означає для громадян?

Новий порядок обчислення доходів зробить соціальну допомогу доступнішою для тих, хто її потребує. Особливо це важливо для сімей, які зіткнулися з фінансовими труднощами через війну та змушені продавати своє єдине майно.

 Офіційний документ: Постанова Кабінету Міністрів України № 303 від 18.03.2025 року.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь